Reklama

Využijte 10% slevu na objednávku, kód SOUSEDEKNIHA

Ověřte si férovost vašich pojištění v naší online poradně

, 18. 9. 2016

Před nedávnem jsme na našem webu spustili finanční poradnu. Můžete si tady mimo jiné porovnat a následně sjednat pojištění domácnosti, cestovní pojištění, povinné ručení či havarijní pojištění. My jsme vyzkoušeli pojistit nejběžnější auto českých silnic - Škodu Fabii a ušetřili jsme tisíce!

Za dvě minuty po zadání všech parametrů Škody Fabie 1,6 TDI jsme viděli překvapivý výsledek. „Myslel jsem si, že to bude o pár stovek levnější, ale rozdíl čtyři tisíce ročně? Tak to jsem fakt nečekal,“ prohlásil kolega, když viděl výsledné ceny pojišťoven hezky vedle sebe.

Jednoduše ušetříte čas a peníze

Povinné ručení přes našeho partnera Top-pojištění poskytuje celkem devět velkých pojišťoven, a to Allianz, ČSOB Pojišťovna, Kooperativa, Axa, Direct pojišťovna, Slavia pojišťovna, ČPP, Hasičská pojišťovna a Wüstenrot. Ovšem při srovnání vybraného auta, vyskočila nabídka pojištění pouze od šesti z nich. „Pojišťovny mají již předem dané, jaká auta pojistí a za jakých podmínek. Například pokud má Vaše auto specifické parametry nebo se jedná o starší model, může se stát, že ho některá pojišťovna nepojistí,“ vysvětlila nám zákaznická podpora na stránkách Top-Pojištění fakt, že nám poradna zobrazí jen pro nás platné nabídky.

A jak test dopadl?

Jak je vidět z výsledku testu (úvodní fotka), nabídky se mohou dost lišit. Direct pojišťovna nabízí roční povinné ručení za 4573 Kč. Oproti tomu u Hasičské pojišťovny vyjde až na 8863 Kč, přitom se ale nezmiňuje o žádných výhodách, kvůli kterým bychom si u ní auto pojistili.

Nejlevnější neznamená nejvýhodnější

Nejvýhodnější ručení pro naši Fábii nabízí Kooperativa, můžeme si vybrat ze tří variant (po kliknutí na otazníček), a to základní (4697 Kč), střední (4842 Kč) a vysokou (5084 Kč). Navíc v ceně zahrnuje i pojištění při střetu se zvěří, živelné pojištění vozidla a havarijní pojištění pro případ nezavinění nehody.

Porovnat si pojištění je opravdu rychlé, jednoduché a přehledné. My jsme to zvládli za pár minut. Dobré je mít po ruce technický průkaz, abyste nemuseli hádat, jaký objem motoru má váš vůz.

Pokud si chcete i vy srovnat povinné ručení, nebo pojištění domácnosti, havarijní či cestovní pojištění, navštivte naši poradnu a nezávazně si pojištění srovnejte. Uvidíte, že vás výsledky opravdu překvapí.