Podíl kyslíku v ovzduší ubývá!

Znečištěné ovzduší je pravděpodobně příčinou spousty úmrtí a jim předcházejících nemocí, např. dýchacích cest, výskytu rakoviny a srdečních onemocnění.

Podíl kyslíku v ovzduší ubývá!

Některé odhady hovoří, že za rok zaviní znečištěné ovzduší úmrtí asi 300 tisíc občanů v EU.

Ať už jste aktivní sportovec, nebo člověk, který dává přednost pohodlí na gauči, my všichni dýcháme splodiny, které nám škodí. Denně se nadechneme zhruba 20tisíckrát. Ovšem pouze 20 % toho, co do sebe vdechneme, tvoří kyslík. Hlavní příčinou je samozřejmě rozvoj průmyslu. Emise, exhaláty a toxické látky postupně ničí ozonovou vrstvu, a tak spolu s hrozbou globálního oteplování přichází nový strašák lidstva: pomalé, ale jisté snižování podílu kyslíku ve vzduchu.

Jen hrstka lidí si dokáže představit, jak velký vliv na nás čisté ovzduší má. Dýchat čistý vzduch prokazatelně snižuje únavu a odbourává stres, řeší problémy se spaním, zlepšuje paměť i koncentraci. Čerstvý vzduch má pozitivní vliv také na vzhled. Čistí pleť, zpomaluje stárnutí, dokonce může i za hezké opálení kůže.

Svěžest vzduchu je způsobená množstvím záporných iontů, které se uvolňují napříkad z tekoucí vody horského potoka a odstraňují ze vzduchu škodliviny (kladné ionty) a tím jej čistí. Záporné ionty výrazně zvyšují kvalitu vzduchu také v interiéru. Mají příznivý vliv na zdraví a zároveň ze vzduchu odstraňují kladně nabité částice (prach, cigaretový kouř, bakterie), které jsou zdraví škodlivé.

Pokud byste si větší množství záporných iontů chtěli vytvořit také u vás doma a dopřát sobě i své rodině čerstvý vzduch, vyzkoušet můžete například ionizátor Dormeo Fresh. Ten záporné ionty vytváří pomocí generátoru a následně je vypouští do vzduchu. Další záporné ionty vznikají cirkulací vody, která navíc může obsahovat i vonnou esenci a provonit celý dům.

www.dormeo.cz


Mohlo by vás zajímat

Se službou výkup nemovitosti dostane prodávající peníze do 48 hodin

Se službou výkup nemovitosti dostane prodávající peníze do 48 hodin

Zdálo by se, že prodat nemovitost dnes není žádný problém. I přes koronavirovou pandemii je neustále velký zájem o koupi prakticky všech typů rezidenčních nemovitostí (bytů, domů, pozemků i rekreačních objektů). Poptávka vysoce převyšuje nabídku. Prodejci proto mají pocit, že jakmile dají svoji nemovitost na prodej, potenciální zájemci jim utrhají ruce.