Protištěkací obojky umlčí sousedovic uštěkané psy

Vzdávat se svého psa proto, že neustále štěká? To nepřichází v úvahu, vždyť je to váš miláček. Zkoušíte první poslední, dbáte na rady kynologů, psa poctivě cvičíte, ale nic nepomáhá. Sousedi si stále stěžují na hluk a brblají, kdykoliv se s nimi srazíte na chodbě. Vyčerpali jste už všechny varianty? Přišel čas pořídit pejskovi protištěkací obojek.

Protištěkací obojky umlčí sousedovic uštěkané psy

Příběhy majitelů, kteří už nevědí co dělat se svým uštěkaným miláčkem, jsou různé, a věřte, že pokud tento problém řešíte, nejste sami. Mnoho z nich sahá po protištěkacích obojcích, které působí přímo zázračně. Přitom se nejedná o žádné drastické trestání psa, obojky totiž vysílají zvukový signál upozorňující pejska na to, že by se měl ztištit.

„Protištěkací obojky jsou velice účinná a chytrá zařízení, která vydávají impulzy v několika úrovních. Pes zaštěká, dostane zvukový signál, a pokud pokračuje, síla varovného signálu se stupňuje. Nemusíte mít ale strach, přístroj po chvíli přestává reagovat a poskytuje pejskovi prostor na to, aby si uvědomil, co dělá špatně. Navíc zvláště pro pejsky nejmenších ras jsou na trhu i čistě vibrační nebo ultrazvukové obojky bez jakékoliv elektronické korekce,“ říká Katka Janečková ze společnosti Elektro-obojky.cz.

Pokud se pes rozštěká, obojek vyšle dle typu napřed například zvukové upozornění nebo vibraci, případně stříkne před čumák sprej, elektrostatický signál bývá zpravidla až třetí v pořadí. Výhodou je, že pejskové se rychle naučí souslednost signálů, takže nakonec k elektrostatickému impulsu ani nemusí dojít!

Klíčové je především nastavení elektronického impulsu. Odborníci i lidé, kteří už s elektronickým obojkem mají zkušenosti, doporučují začít s nejnižším možným impulsem a zvyšovat je do té doby, dokud nenajdete vhodnou intenzitu. Jak by měl pes na signál reagovat? Že je impuls účinný, signalizuje například to, že se pes otřepe, podrbe se na místě, kde má obojek, zastříhá ušima nebo jinak změní chování. Takto silný impuls je dostačující pro běžné pokárání psa. Pokud by byl impuls příliš silný, pes by kňučel nebo se lekl a trhl sebou, snižte jeho intenzitu!

Obojek psa pokárá ve chvíli, kdy se rozštěká – například mu před čumák stříkne sprej. To není nebezpečné, ale nepříjemné. Pes by si měl rychle uvědomit souvislost mezi štěkáním a stříknutím spreje.

Pamatujte, že elektronický obojek není rozhodně nástroj, který má být bičem nebo tyčí, jež psa bije, ale výcvikovou pomůckou – a té se pes nesmí bát!

Protištěkací obojky s úspěchem používají i zkušení kynologové. Výhodou je, že psa máte pod kontrolou, i když jste na druhé straně města.


Mohlo by vás zajímat

Se službou výkup nemovitosti dostane prodávající peníze do 48 hodin

Se službou výkup nemovitosti dostane prodávající peníze do 48 hodin

Zdálo by se, že prodat nemovitost dnes není žádný problém. I přes koronavirovou pandemii je neustále velký zájem o koupi prakticky všech typů rezidenčních nemovitostí (bytů, domů, pozemků i rekreačních objektů). Poptávka vysoce převyšuje nabídku. Prodejci proto mají pocit, že jakmile dají svoji nemovitost na prodej, potenciální zájemci jim utrhají ruce.

V chaloupky stínu dobře. Češi znovu objevují kouzlo chat a chalup

V chaloupky stínu dobře. Češi znovu objevují kouzlo chat a chalup

Kdo by si to před pár lety pomyslel. Realitní trh zaznamenává enormní zájem o chaty a chalupy. Rekreační objekty jsou zkrátka v kurzu a koupěchtiví klienti se nebojí nákupu ani chat nebo chalup v dezolátním stavu. Pokud je to u lesa, v blízkosti chráněné krajinné oblasti nebo poblíž hor, miliony jen létají. Kde se to v Češích vzalo?