Vysněným bydlením Čechů je dům, spokojí se i se zámkem

Většina Čechů je se svým bydlením spokojena, i když zcela neodpovídá jejich snu. Pokud by si Češi vybírali ideální bydlení, dům se zahradou a bazénem v blízkosti lesa by volilo 80 % dotázaných. Muži také sní o srubu či zámku, zatímco ženy se spokojí s domem v menší obci. Výzkum společnosti Ipsos ukázal, jak by Češi chtěli bydlet. Na poptávku reaguje nový realitní portál Sousedé.cz, který vysněné bydlení nabízí.

Vysněným bydlením Čechů je dům, spokojí se i se zámkem

Zahrada a bazén

- Dům je snem zejména pro ženy, populaci ve věku 35-45 let, s dětmi, z menších měst a obcí. Jinou variantu než dům a byt volili častěji muži. Volili by možnost vlastnit dům i byt najednou, či mít zámek a srub.

- Lidé žijící v domě také o bydlení v domě sní. Většina lidí, kteří žijí v současnosti v bytě, sní o bydlení v domě. Pětina z nich by však situovala svůj sen do bytu.

- Lidé v pronájmu přikládají formě vysněného bydlení menší důležitost.

- Jako své vysněné bydlení popisují respondenti dům se zahradou (46 %), s pokoji pro každého člena rodiny (26 %), s bazénem (18 %), v klidné lokalitě (15 %).

Malá města a známé okolí

- Češi jsou konzervativní a své vysněné bydlení situují do lokality, ve které v současnosti již žijí. Nejvíce sní o bydlení v menším městě, pětina lidí pak sní o vesnici a pětina o velkém městě.

- V menším městě by chtělo žít téměř 40 % lidí. Větší město a vesnice jsou preferenčně vyrovnané – v každém by chtěla žít téměř pětina respondentů.

Značka ideál

- Důležitou součástí vysněného bydlení je příroda a možnost pobývat venku. U bytů se tato skutečnost projevuje v nutnosti mít balkón/terasu a blízkost přírody, u domů nezbytnou zahradou, ale také okolím, kam si do přírody vyjít. Bydlení by mělo být situováno u lesa.

- Ve vysněném bydlení by mělo mít každé dítě svůj vlastní pokoj.

- Vysněné bydlení by mělo poskytovat místo pro odpočinek a také místo k setkávání se s přáteli a rodinou.

- Prakticky jediné, co Čechům brání dosáhnout vysněného bydlení, je nedostatek finančních prostředků.Webové stránky reality.sousedé.cz jsme připravili právě pro vás, naše sousedy. Za vyzkoušení stojí mimo jiné:

Vyzkoušeli jste již nový realitní web?

**-**Najít nový dům k prodeji

-Získat dobrý pozemek na stavbu domu

-Najít byt k prodeji nebo pronájmu ve vašem okolí

- Podívat se, jaký dům či byt prodávají vaši sousedé v okolí.

A u každé nemovitosti získáte informaci, jak sousedé hodnotí příslušnou lokalitu

(foto: www.pixabay.com)


Mohlo by vás zajímat

V chaloupky stínu dobře. Češi znovu objevují kouzlo chat a chalup

V chaloupky stínu dobře. Češi znovu objevují kouzlo chat a chalup

Kdo by si to před pár lety pomyslel. Realitní trh zaznamenává enormní zájem o chaty a chalupy. Rekreační objekty jsou zkrátka v kurzu a koupěchtiví klienti se nebojí nákupu ani chat nebo chalup v dezolátním stavu. Pokud je to u lesa, v blízkosti chráněné krajinné oblasti nebo poblíž hor, miliony jen létají. Kde se to v Češích vzalo?

Rok 2020 v číslech

Rok 2020 v číslech

Stejně jako ve všech sektorech ekonomiky, hlavním faktorem ovlivňujícím oblast realit byla v loňském roce pandemie koronaviru. Nejvíc na ni doplatili majitelé investičních bytů, naopak developery nijak zásadně nepoškodila.