Magazín

Vyhledávání: pes do bytu

Nalezeno 5 článků obsahujícíchpes do bytu

Pes a pronájem bytu

Pes a pronájem bytu

Pes je v České republice nejoblíbenějším domácím zvířetem – má ho téměř každá druhá domácnost. Při hledání nového nájemního bydlení tak mnoho lidí řeší, zda majiteli nebude domácí mazlíček vadit a jak jeho přítomnost v bytě vyřešit ke spokojenosti obou stran. Jaké jsou možnosti nájemců i pronajímatelů?

OkoloBytu

Můžeme chtít, aby pes platil za výtah jako další osoba v bytě?

Můžeme chtít, aby pes platil za výtah jako další osoba v bytě?

V domě máme 4 vchody a tedy 4 výtahy. Konkrétně v našem vchodě o 19 bytech je pět bytů, ve kterých mají vlastníci psa. Spotřebu energie máme o 100 % vyšší než ostatní tři vchody, je to jistě tím, že majitelé psů jezdí své miláčky několikrát denně venčit. Kdyby psy neměli, jistě by tolikrát výtah nepoužili. Je možné, aby shromáždění odhlasovalo psa jako další osobu, za kterou se platí za užívání výtahu?

Magazín Výbor

Štěkající pes u sousedů v bytě

Štěkající pes u sousedů v bytě

Na posledním shromáždění jsme řešili nespokojenost několika vlastníků s jedním nájemníkem, který má v bytě psa, jež intenzivně a nahlas štěká. Je to problém především pro byty v jeho těsném sousedství. Padlo několik návrhů řešení, o nichž mám jako předseda výboru určité pochybnosti. Proto můj dotaz zní, zda existuje nějaká možnost (pravomoc výboru či shromáždění), jak legálně řešit tento sousedský spor (nepokoj) v případě, že nájemce i po domluvě nebude chtít situaci řešit? Dotaz: Tomáš Řeha.

Magazín Výbor

Reklama
Když pes o samotě zlobí a štěká, neodhazujte hned flinty do žita!

Když pes o samotě zlobí a štěká, neodhazujte hned flinty do žita!

Někdy není jednoduché zajistit pokojné a hlavně nehlučné soužití s domácím mazlíčkem. Vy musíte do práce, pes nechce osamět, sousedi zůstávají doma a všichni potřebujete klid. Abyste mohli pracovat bez stresu, pejsek celý den neproštěkal a sousedé nepřišli o nervy, nevhazujte flintu do žita, a zkuste to s ověřenou moudrostí: “Kdo si hraje, nezlobí”! A proč to nezkusit?

Reedog

Pes do bytu - pán do bytu

Pes do bytu - pán do bytu

Každý den po příchodu z práce slyšíte své děti básnit o pejskovi a v očích se jim objevuje ten známý třpyt, kterému jako milující rodič nedokáže odolat. A již víte, že ještě chvíli bude tento nátlak trvat, tak podlehnete, vyhledáte inzerát a pro pejska dojedete. Nejdříve si ale promyslete několik faktů, abyste rozhodnutí nelitovali a naopak z něj měli stejnou radost jako vaše děti.

sousede.cz