Pojištění bytového domu od Kooperativy

V současné době snad neexistuje vlastník či vlastníci bytového domu, kteří by neměli sjednáno jeho pojištění. Je to samozřejmost a nezbytná. Dobrý hospodář si spočítá, kolik zaplatí za případné pojištění a jaké škody mohou nastat – v případě živelních rizik i odpovědnosti mohou jít do miliónů korun.

Pojištění bytového domu od Kooperativy

Základem pojištění bytového domu je pojištění živelních rizik jako je požár, povodeň-záplava, vichřice, krupobití, pád předmětu, sesuv, vodovodní škody, to na jedné straně a odpovědnost za újmu na straně druhé. Je zřejmé, že pojištění bytového domu se bez pojištění odpovědnosti již neobejde. A důvodů je plno, například:

  • pokud vlastníte přilehlý chodník, cestu do domu, odpovídáte i za jeho údržbu, úklid a v zimě, při náledí, ledovce to může být velký problém s následky na zdraví,
  • uvolněná střešní taška, sníh či led, zvětralé zdivo může také způsobit nemalé škody na parkujícím autě, poškodit kolemjdoucí osobu na zdraví.

V těchto případech se jedná o odpovědnost nahradit újmu jinému v souvislosti s vlastnictvím nebo držbou nemovitého objektu a pozemku. Zanedbatelná není i odpovědnost členů orgánů společenství vlastníků nebo členů bytového družstva způsobená chybným rozhodnutím.

O živelních rizicích i odpovědnosti jsme se podrobně zmiňovali v předchozích příspěvcích.

Pojištění bytového domu je dále vhodné doplnit o pojištění odcizení, vandalismu a pojištění skel na rozbití, strojní pojištění, příp. pojištění elektroniky.

A co nabízí Kooperativa?

Plně konkurenceschopné produkty, které dlouhodobě patří co do kvality i ceny na špičku pojistného trhu, o čemž svědčí zájem klientů i řada získaných ocenění. Pojištění si můžete sjednat v rámci občanských produktů, ve dvou variantách základní – PRIMA, s možností zlomkově rozšířit rozsah pojistné ochrany (PRIMA PLUS) a plně rozšířenou variantu – KOMFORT.

Navíc nabízí Kooperativa i možnost pojištění bytového domu v rámci podnikatelů – specializovaným programem v produktu TREND. Zde si klient, i občan, může postavit pojištění dle svých potřeb, doslova šité na míru.

Pojistit lze nejen bytový dům, a to i ve výstavbě nebo rekonstrukci, ale i k domu náležející plot, chodník, kolnu, skleník – o jejich hodnotu je pak nutno navýšit cenu domu. Dále i objekty na jiné adrese jako například garáž. Příslušenství, stavební součásti a přípojky jsou automaticky pojištěny v základu. Samozřejmostí se již stává i pojištění fotovoltaiky, kamerového systému, satelitních a anténních zařízení, zabezpečovacích systémů.

Vedle již zmiňovaného základního pojištění Kooperativa nabízí řadu výhod, bonusů jako je:

  • zatečení atmosférických srážek,
  • mechanické poškození zateplení budovy zvířetem,
  • odcizení hasicích přístrojů,
  • únik vody (vodné a stočné),
  • havárie rozvodů,
  • náhradní ubytování,
  • úklid pozemku po živelní události,
  • asistenční služby, kdy v rámci limitu plnění jsou hrazeny náklady řemeslníka (elektrikáře, instalatéra, plynaře, topenáře, sklenáře, zámečníka) na dopravu do místa pojištění a zpět, práci a materiál nezbytný k odstranění nouzové situace.

Výhodou je i automatická indexace – zpětnou valorizací pojistných částek, limitů plnění a pojistného v závislosti na reálném inflačním vývoji se klient vyhne nepříjemnému podpojištění, kdy v případě škody bude sníženo pojistné plnění z důvodu chybně stanovené výše pojistné částky. A nakonec – k úspěchu pojištění bytového domu od Kooperativy přispívá i jednoduché a rychlé uzavření pojistné smlouvy s možností telefonního prodeje, ale i dlouhodobě vysoká kvalita likvidace škod.

Více o Kooperativa

Přečtěte si také:

Odpovědnost majitelů bytových domů, členů orgánů

Povodeň - záplava, katastrofické riziko v pojištění nemovitosti

Požár bytového domu a jak na něj - 1. část

Požár bytového domu a jak na něj? 2. část - Jak předcházet požáru?

Zdroj foto: Pixabay


Mohlo by vás zajímat

Jaké jsou možnosti luxusní koupelny v bytovém domě?

Jaké jsou možnosti luxusní koupelny v bytovém domě?

Uvažujete o rekonstrukci koupelny, nebo o menším vylepšení tohoto prostoru? Nemusíte se bát, že v menším prostoru nebudete mít prostor pro moderní prvky. Luxusní koupelnu si lze zařídit i v bytovém domě. Je třeba rozhodnout o svých prioritách a pořádně si prohlédnout nabídku na trhu, ať si vyberete to pravé řešení pro vás. V koupelně trávíme čas každý den, tak proč si tyto momenty nezpříjemnit?

Zbořme stereotypy: Co opravdu stojí za výskytem štěnic a jak je správně zlikvidovat

Zbořme stereotypy: Co opravdu stojí za výskytem štěnic a jak je správně zlikvidovat

Drtivá většina lidí si přítomnost štěnic dokáže představit jenom v levné ubytovně bez dostatečného hygienického zázemí, kde se tísní desítky lidí. Ovšem v dnešní době se štěnice čím dál tím častěji objevují i v naprosto běžných domácnostech, kde je úklid samozřejmostí. Jaké jsou tedy zdroje zavlečení a proč není třeba se za výskyt štěnic stydět?

Jak ochladit domácnost během letních veder?

Jak ochladit domácnost během letních veder?

Máte doma během letní vlny veder příliš horko? Nezoufejte, existuje mnoho způsobů, jak dostat teploty na příjemnou úroveň. Ty nejlepší vám prozradíme v dnešním článku.