Vánoční dekorace svépomocí

Vánoční atmosféra už pomalu prostupuje našimi domovy. Kromě adventního věnce ji můžeme podpořit rozmanitými dekoracemi. Vlastnoručně vyrobené doplňky nás nebudou stát mnoho finančních prostředků a přinesou nám dobrý pocit z příjemného tvoření.

Vánoční dekorace svépomocí

Při výrobě dekorací můžeme zapojit i děti. Čas, který jim věnujeme, je nenahraditelný a i ty nejmenší zvládnou mnoho činností sami. Inspirujte se nápady na následujících fotografiích.

Stromek na postavení

Budete potřebovat pouze několik pomocných materiálů: čtvrtku (může být i polystyrenový kužel), jemný provázek (vlnu, bavlnku), lepidlo Herkules a drobné vánoční ozdobičky. Čtvrtku stočíme do tvaru stromečku a upevníme špendlíkem nebo vlásenkou, potom ji ovineme potravinovou fólií. Stromek začneme důkladně obmotávat provázkem. Poté vše přetřeme lepidlem a necháme důkladně zaschnout (může to trvat i dva dny). Nyní vyjmeme čtvrtku nebo kužel a potravinovou fólii. Nakonec stromek můžeme přestříkat třpytivým sprejem a dozdobit drobnými ozdobičkami. Můžeme jej také ovinout svítícím řetězem, nebo světýlko umístit uvnitř stromečku.

Zdroj: vk.com/ideasdecor

Sněhuláci ze zátek od nápojů

Zátky nabarvíme bílou barvou a zezadu slepíme tři k sobě pomocí stuhy, která bude sloužit jako poutko k zavěšení. Pak už jen nakreslíme knoflíky a obličej, a ze stuhy nebo bavlnky a jednoho barevného knoflíku vytvoříme šálu.

Zdroj: oneartsymama.com/

Zasněžená krajina ve skle

Budete potřebovat: čistou prázdnou sklenici, list tvrdšího tmavého papíru, tužku, pravítko, ostrý nůž (odlamovací), umělý sníh, sůl Epsom, lepidlo, zdroj světla (čajová svíčka, bateriová svíčka, barevné žárovky na baterky).

Nejprve poměříme sklenici a rozvrhneme si velikost obrázku krajiny, města. Ten si poté nakreslíme na papír (nezapomeneme na rozmanité výšky domů a stromů). Siluetu obrázku vyřízneme odlamovacím nožem, na každém konci ponecháme centimetr navíc pro spojení obou konců lepidlem. Horní třetinu sklenice nastříkáme umělým sněhem, po zaschnutí naneseme kolem vršku sklenice trochu lepidla a posypeme Epsom solí. To vytvoří ledový efekt.

Na spodek sklenice umístíme svíčku a její okolí zasypeme solí Epsom. Nakonec obalíme sklenici siluetou krajiny a pečlivě přilepíme.

Zdroj: shabbyartboutique.com/

Ozdoby ze starých formiček

Starodávné formičky, nebo ty, které už nepoužíváme, mohou posloužit k dekorativním účelům. Postačí na ně přilepit tavnou pistolí poutko ze stuhy či jiného dekorativního provázku a originální ozdoby na stromeček jsou hotové.

Zdroj: countryliving.com

Vánoční strom na paletě

Možná se vám již okoukal tradiční vánoční stromek a třeba jste jedni z těch, kdo propadli kouzlu palet a nábytku z nich. Na paletu stačí pouze vhodnou barvou namalovat strom a ozdobit jej například bambulkami nebo vánočními baňkami. Hezky se bude vyjímat i v industriálních prostorech.

Zdroj:

Baňky ze starých CD

Na ozdoby s metalickým efektem potřebujeme pouze staré CD, nůžky, průsvitné vánoční baňky, tavnou pistoli a kus lesklé nebo třpytivé látky.

Staré CD rozstříháme na pomyslné střepy. Pomocí tavné pistole je jeden vedle druhého lepíme (obrázkem dolů) na baňku. Pro ještě lepší efekt ozdoby nakonec do baňky otvorem vložíme kus dekorativní látky.

Zdroj: woohome.com

Vánoční ozdoba pro ptáčky

Vánoční dekoraci můžeme umístit i na zahradu nebo balkon za účelem potěšení sýkorek nebo jiných ptáků, přezimujících u nás. Na vkusnou dekoraci budeme potřebovat kovové vykrajovátko na cukroví, směs semínek vhodných pro ptáky, tuk (lůj, sádlo), brčko a provázek.

Tuk pozvolna rozpustíme a vmícháme do něj semínka, necháme trochu zatuhnout a směs naneseme do formiček. V místě, kde budeme chtít zavěsit provázek, vsuneme do směsi brčko a vše necháme úplně zatuhnout. Nakonec můžeme formičky vložit na hodinu do mrazáku. Poté tvary vyjmeme z formiček, odstraníme brčko, přidáme provázek na zavěšení a pověsíme ven na strom či krmítko.

Zdroj: countryliving.com

Nepřehlédněte!

Kam s vysloužilým vánočním stromkem?

Vánoční dekorace snadno a rychle

Auto jako vánoční dárek


Mohlo by vás zajímat

Vrácení přeplatku na dani

Vrácení přeplatku na dani

Pokud chcete přiznání k dani z příjmů vyřídit co nejdříve a zároveň žádáte o vrácení přeplatku na dani z příjmů, počkejte s jeho podáním až na únor.

Jak přepsat nemovitost na děti

Jak přepsat nemovitost na děti

V rámci rodiny je běžné, že se rodiče rozhodnou potomkům darovat svou nemovitost. Někdy s tím ovšem nečekají až na stáří, ale přepíšou nemovitost na své ještě nezletilé děti. Na co je v takovém případě třeba pamatovat?

Hotely v době koronavirové

Hotely v době koronavirové

Dva aktuální problémy realitního byznysu v Česku – nedostatek bytů na trhu a hotely na odpis – našly společné řešení. Ubytovací zařízení zející kvůli pandemii prázdnotou totiž nejenom dočasně fungují na pronájem, ale některá se na byty vyloženě mění.