Elektronickým hlasováním pomůžete omezit šíření nákazy koronaviru

Ocitli jsme se v těžké době, která přináší velké restrikce, ale přesto musíme fungovat a dodržovat předepsaná pravidla pro hlasování SVJ. Nikdo nechce porušovat vládní nařízení, ani nevědomky nakazit ostatní sousedy. Proto se žádné schůze SVJ aktuálně nekonají.

Elektronickým hlasováním pomůžete omezit šíření nákazy koronaviru

Jednoduše se nesmí konat. Ze zákona se ale každé SVJ/BD musí alespoň 1x do roka sejít. V tuto chvíli i výhledově v dalších měsících bohužel splnění této zákonné povinnosti nebude fyzicky možné. Nad osobním setkáním navíc stále visí otazník šíření nákazy koronaviru. Při online hlasování naštěstí žádná nákaza nehrozí.

Je elektronické hlasování řešení?

Koronavirus přináší do Česka spoustu novinek ve formě zákazů a opatření. Mimo jiné je od 13. 3. zakázáno shromáždění s účastí přesahující ve stejný čas 30 osob. Jak bude dlouho platit? Nikdo neví. Počínaje dubnem navíc vstupujeme do období, kdy má drtivá většina společenstev a družstev naplánovaná shromáždění. Zároveň ale nikdo neřeší, jak v tuto chvíli uskutečnit povinné schůze a hlasování v SVJ/BD. Bez osobního setkání přeci nelze hlasovat. Ale sejít se nemůžete. Z tohoto začarovaného kruhu je nejjednodušším východiskem plně právně uznatelné online hlasování.

Řešení pro elektronické hlasování je zdarma!

S ohledem na vývoj situace pandemie koronaviru se sousedé.cz rozhodli nestát stranou a poskytnout jedinečné řešení online hlasování pro všechna SVJ/BD po dobu krize zdarma! A co vše vám hlasování online přináší?

  • Okamžité řešení aktuálního zákazu shromažďování osob
  • Právně plně uznatelné hlasování per rollam bez nutnosti pořádání schůze
  • Ušetříte spoustu peněz i čas všech zúčastněných
  • Hlasujete odkudkoliv – stačí vám připojení k internetu, počítač, tablet nebo i mobil
  • Víceúrovňové hlasování – hlasujete, jak potřebujete – jako celé shromáždění nebo jen mezi členy výboru

Bezpečný online svět

Online svět bývá hlavně pro starší generace spojován s nebezpečím, s neznámem. Díky sousedé.cz se ale nemusí nikdo bát o svou identitu nebo o svá data. Proces online hlasování nám popsala jednatelka sousedé.cz, Zlata Botero: „Když jsme v lednu spouštěli naši novinku, online hlasování, netušili jsme, jak cenným nástrojem se pro většinu lidí během pár měsíců stane. Rozhodli jsme se proto nabídnout jej po dobu trvání krize zdarma. Vše je velice jednoduché, stačí se zaregistrovat na sousedé.cz (plně GDPR zabezpečený prostor), založit váš dům, z katastru nemovitostí si automaticky načíst všechny vlastníky a poté se přihlásit do online hlasování. Vše je velice jednoduché a intuitivní. Kdybyste si přesto nebyli jistí, jsme tu pro vás a poradíme s čímkoliv.“

Vyzkoušejte hlasování online

Jak hlasovat mimo shromáždění, listinně nebo elektronicky?

Online hlasování - účinný způsob, jak zachovat činnost a provoz nejen bytového domu!

Elektronické hlasování 21. století

Možnosti hlasování společenství vlastníků v současných podmínkách pandemie COVID-19 a nečastější pochybení při něm

Klasickému hlasování na schůzích nejspíš odzvonilo


Mohlo by vás zajímat

POZVÁNKA NA VODÍKOVOU KONFERENCI, H2 HEATING 2023

POZVÁNKA NA VODÍKOVOU KONFERENCI, H2 HEATING 2023

Využití vodíkových technologií v oblasti vytápění budov. Konference se koná pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva pro místní rozvoj a Ministerstva životního prostředí, ve spolupráci s Českým plynárenským svazem, HYTEP ČR a UCEEB ČVUT v Praze.