Vyzkoušeli jsme online hlasování a z výsledku jsme byli překvapeni!

Hlasování online stále ještě pro mnohé představuje strach z neznáma. Proto jsme oslovili profesionálního předsedu, který s online hlasováním zkušenosti má, aby nám je popsal. Nejlepší na tom všem prý je, že všichni zjistili, že to jde i jinak – uvědomili si, kolik vlastně ušetří peněz a hlavně času. Navíc ani nemusí řešit usnášeníschopnost – protože pohodlně odhlasuje každý.

Vyzkoušeli jsme online hlasování a z výsledku jsme byli překvapeni!

Můžete nám přiblížit, jak jste využili online hlasování na stránkách sousedé.cz během pandemie koronaviru?

Dobrý den, naše společnost poskytuje služby profesionálního předsedy SVJ nebo člena výboru a portál sousedé.cz využíváme často. Službu online hlasování na platformě sousede.cz jsme nedávno využili v jednom SVJ v Praze, kde jsme byli zvoleni do funkce předsedy právě za pomocí této platformy. Členové SVJ tak nemuseli vyrážet na poštu, aby hlasovali metodou per rollam, kterou mohou momentálně hlasovat všechna SVJ díky účinnosti zákona č. 191/2020 Sb., a odhlasovali z pohodlí svých domovů. Stačilo jim jen připojení k internetu a PC/mobil. Samotné hlasování a export výsledků tohoto hlasování proběhly bezproblémově elektronicky, v tom vidím největší výhodu a praktičnost této metody. Z pohledu fungování SVJ je tento nástroj skvělým pomocníkem v řízení a velmi nám i vlastníkům usnadnil život a ušetřil spoustu času.“

Předsedové SVJ se nás často ptají, zdali výsledky hlasování budou akceptovány na úřadech. Zapsal schválené hlasování pomocí online hlasování rejstříkový soud bez problému?

Ano, doložili jsme jim výpisy z výsledků hlasování včetně jednotlivých hlasovacích lístků od vlastníků v elektronické podobě. Návrh změny zapsaných údajů na soud byl zaslán datovou zprávou v elektronické podobě. “

Měl jste od vlastníků pozitivní ohlasy ohledně uživatelského prostředí?

Nikdo z řad vlastníků si na přihlašování do systému ani na samotné hlasování nestěžoval, službu sousedé.cz využíváme dlouhodobě a můžu jí v tomto ohledu vřele doporučit. Chápu, že někteří vlastníci z řad starších ročníků nemají přístup k internetu, ale i toto jsme vyřešili pomocí plných mocí a delegování hlasování.“

Online hlasování bez starostí

Konečně je na trhu kvalitní nástroj pro online hlasování, který využijí nejen SVJ a BD, ale i spolky, společnosti… Hlasujte online a ušetříte nejen spoustu peněz za pronájmy sálu a tisk papírů, ale i drahocenný čas všech členů. A jaké jsou další výhody?

  • Odhlasovat zvládnete v pohodlí domova po internetu přes notebook nebo stolní počítač. Nemusíte chodit na poštu nebo střežit schránku.
  • Export a vyhodnocení výsledků online hlasování dostanete elektronicky do pár minut.
  • Výsledky online hlasování jsou právně uznatelné a zabezpečené.
  • Online hlasování je transparentní – můžete sledovat jak průběh hlasování, tak jeho výsledek.
  • Možnost delegování hlasu pro ty, co nemají přístup k internetu.
  • Seznam vlastníku jednotek je automaticky aktualizován dle katastr nemovitostí.
  • Otázky můžete kdykoliv měnit nebo upravovat.
  • Výbor společenství vlastníků může do online aplikace přidávat přílohy (PDF dokument, obrázek atd.)
  • Vzory plných mocí a hlasovacích lístků si každý účastník hlasování může stáhnout, vyplnit, nahrát a vybrat, kdo za něj bude hlasovat.

Vyzkoušejte hlasování online

Prohlédněte si, jak přehledné a jednoduché online hlasování je

Výsledky hlasování Výsledky hlasování

Hlasování ze dne 17. 4. 2020 Hlasování ze dne 17. 4. 2020

Hlasování ze dne 17. 4. 2020 Hlasování ze dne 17. 4. 2020

Jak hlasovat mimo shromáždění? Listinně nebo elektronicky?

Online hlasování - účinný způsob, jak zachovat činnost a provoz nejen bytového domu!

Elektronickým hlasováním pomůžete omezit šíření nákazy koronaviru

Elektronické hlasování 21. století

Možnosti hlasování společenství vlastníků v současných podmínkách pandemie COVID-19 a nečastější pochybení při něm

Klasickému hlasování na schůzích nejspíš odzvonilo


Mohlo by vás zajímat

Co říká zákon na zvyšování nájemného? Jak se vyhnout soudním sporům?

Co říká zákon na zvyšování nájemného? Jak se vyhnout soudním sporům?

Častým sporem při uzavírání nájemních či podnájemních smluv bývá vyjednávání o výši nájemného. Nájemce chce platit co nejméně, pronajímatel naopak sjednat nájemné ve vysoké výši. Ceny nemovitostí a s tím související náklady se však v průběhu trvání nájmu mění, většinou směrem vzhůru. Nemalý podíl na výši nájemného má také rostoucí míra inflace. Nájemní vztah proto musí na vzniklé situace adekvátně reagovat.

Jak se v SVJ připravit na shromáždění?

Jak se v SVJ připravit na shromáždění?

Chystáte shromáždění svého SVJ nebo BD, ale nevíte, co všechno je vlastně třeba? Přečtěte si náš článek a zkontrolujte si, jestli máte vše správně připravené.