Reklama

Využijte 10% slevu na objednávku, kód SOUSEDEKNIHA

Vyzkoušeli jsme online hlasování a z výsledku jsme byli překvapeni!

sousedé.cz, 9. 6. 2020

Hlasování online stále ještě pro mnohé představuje strach z neznáma. Proto jsme oslovili profesionálního předsedu, který s online hlasováním zkušenosti má, aby nám je popsal. Nejlepší na tom všem prý je, že všichni zjistili, že to jde i jinak – uvědomili si, kolik vlastně ušetří peněz a hlavně času. Navíc ani nemusí řešit usnášeníschopnost – protože pohodlně odhlasuje každý.

Můžete nám přiblížit, jak jste využili online hlas na stránkách sousedé.cz během pandemie koronaviru?

Dobrý den, naše společnost poskytuje služby profesionálního předsedy SV nebo člena výboru a portál sousedé.cz využíváme často. Službu online hlasování na platformě www.onlinehlas.cz jsme nedávno využili v jednom SV v Praze, kde jsme byli zvoleni do funkce předsedy právě za pomocí této platformy. Členové SV tak nemuseli vyrážet na poštu, aby hlasovali metodou per rollam, kterou mohou momentálně hlasovat všechna SV díky účinnosti zákona č. 191/2020 Sb., a odhlasovali z pohodlí svých domovů. Stačilo jim jen připojení k internetu a PC/mobil. Samotné hlasování a export výsledků tohoto hlasování proběhly bezproblémově elektronicky, v tom vidím největší výhodu a praktičnost této metody. Z pohledu fungování SV je tento nástroj skvělým pomocníkem v řízení a velmi nám i vlastníkům usnadnil život a ušetřil spoustu času.“

Předsedové SVJ se nás často ptají, zdali výsledky hlasování budou akceptovány na úřadech. Zapsal schválené hlasování pomocí online hlasování rejstříkový soud bez problému?

Ano, doložili jsme jim výpisy z výsledků hlasování včetně jednotlivých hlasovacích lístků od vlastníků v elektronické podobě. Návrh změny zapsaných údajů na soud byl zaslán datovou zprávou v elektronické podobě. “

Měl jste od vlastníků pozitivní ohlasy ohledně uživatelského prostředí?

Nikdo z řad vlastníků si na přihlašování do systému ani na samotné hlasování nestěžoval, službu sousedé.cz využíváme dlouhodobě a můžu jí v tomto ohledu vřele doporučit. Chápu, že někteří vlastníci z řad starších ročníků nemají přístup k internetu, ale i toto jsme vyřešili pomocí plných mocí a delegování hlasování.“

Online hlasování bez starostí

Konečně je na trhu kvalitní nástroj pro online hlasování, který využijí nejen SVJ a BD, ale i spolky, společnosti… Hlasujte online a ušetříte nejen spoustu peněz za pronájmy sálu a tisk papírů, ale i drahocenný čas všech členů. A jaké jsou další výhody?

  • Plná právní uznatelnost
  • Editace libovolného počtu hlasovacích otázek
  • Vložení přílohy (PDF dokument, obrázek atd.), možnost psaní komentářů/dotazů od účastníků hlasování ke každé otázce
  • Nastavení sledování průběhu hlasování všemi účastníky - hlasování je transparentní a přehledné po celou dobu
  • Delegování hlasu (Má-li výbor plnou moc, lze na členy výboru delegovat hlasování za člena SVJ nebo BD)
  • Jednoduché natažení všech účastníků z katastru nemovitostí – aktuální skladba právoplatných majitelů pro hlasování (platné pro SV)
  • Obdržení výsledků hned po hlasování – v tiskové formě nebo pro uložení v PDF formátu
  • Hlasování odkudkoliv, kde máte dostupný internet a mobilní zařízení – mobil, PC, laptop, tablet (hlasujete tedy i z postele nebo pohodlí obýváku)

Prohlédněte si, jak přehledné a jednoduché online hlasování je

Výsledky hlasování Výsledky hlasování

Hlasování ze dne 17. 4. 2020 Hlasování ze dne 17. 4. 2020

Hlasování ze dne 17. 4. 2020 Hlasování ze dne 17. 4. 2020